Kolejny ważny zawodnik opuści Atletico. Cztery topowe kluby aktywowały klauzulę!
18.06.2019

Atletico Madryt latem czeka ogromna przebudowa. Po odejściu między innymi Diego Godina, Juanfrana czy Antoine’a Griezmanna, już niebawem przyjdzie czas na kolejną stratę. Tym razem stolicę Hiszpanii opuści Rodri.

Dzisiejsze doniesienia dziennika „Marca” jasno wskazują, że piłkarz po kilku dniach namysłu podjął decyzję o zmianie barw klubowych. Pomocnik poinformował już o tym dyrektora klubu, Miguela Angela Gil Marina. Diego Simeone do ostatnich chwil walczył o pozostanie rozgrywającego w zespole, ale osobiste rozmowy z zawodnikiem nie przyniosły skutku. 22-latek wierzy, że może się rozwinąć w dużo lepszym klubie.

Chętnych na zakup Hiszpana oczywiście nie brakuje. Do tej pory aż cztery ekipy aktywowały klauzulę w jego kontrakcie wynoszącą 70 milionów euro. Jest to Manchester City, Bayern Monachium, Manchester United oraz PSG. Mimo to projekty dwóch pierwszych zespołów znacznie bardziej przypadły Rodriemu do gustu i to właśnie mistrzowie Anglii oraz Niemiec są faworytami do pozyskania tego gracza.

Dla „Los Colchoneros” to oczywiście ogromna strata, ale także spory zysk pod kątem finansowym. Zaledwie rok temu Rodri przeniósł się do zespołu Diego Simeone z Villarrealu za 25 milionów euro. Teraz jego wartość wzrosła niemal trzykrotnie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO