Michel Platini ma poważne kłopoty. Francuz został aresztowany w związku z mundialem w Katarze!
18.06.2019

Z biegiem czasu mistrzostwa świata w Katarze przynoszą nam jeden główny wniosek. Ta impreza dostarcza więcej szkód niż pożytku. Tym razem na tapetę wylądował Michel Platini. Francuz trafił do aresztu. Powód? Sprawa przyznania tego turnieju państwu z Półwyspu Arabskiego. 

Platini został zatrzymany we wtorkowy poranek. Policja aresztowała Michela w związku z dochodzeniem, które aktualnie trwa, w sprawie przyznania organizacji mistrzostw świata w 2022 roku. Jak wiadomo, impreza odbędzie się w Katarze. Według doniesień mediów, są pewne dowody, które jasno sugerują, iż w czasie ustalania organizatora mistrzostw, doszło do korupcji.

Były prezydent UEFA nie jest jednak jedyną osobą, która została zatrzymana w tym samym czasie. Jak informuje Mediapart, aresztowano także byłą doradczyni Nicolasa Sarkozy’ego, Sophie Dion.

Michel Platini pełnił funkcję prezydenta UEFA w latach 2007-2015. Jego praca na tym stanowisku zakończyła się w nieprzyjemnych dla Francuza okolicznościach. Platini otrzymał karę banicji na cztery lata za nielegalne przyjęcie pieniędzy od Seppa Blattera w 2011 roku. Na początku kara wynosiła sześć lat, jednakże Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu zmniejszył wymiar

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO