Wyścig o De Ligta jeszcze się nie zakończył. Jest nowy chętny?!
21.06.2019

Jeśli ktoś liczył, że do połowy czerwca wyjaśni się przyszłość Matthijsa de Ligta, to z pewnością taka osoba na tę chwilę może być mocno rozczarowana. Holender nadal nie wybrał nowego klubu. Co więcej, trudno na ten moment zakładać, by kwestia transferu rozwiązała się w najbliższych dniach. Dodatkowo na horyzoncie pojawił się nowy zainteresowany!

Na samym początku, Matthijs de Ligt był bliski przenosin do Barcelony. “Duma Katalonii” miała ustalić wszelkie szczegóły kontraktu, a sam transfer wydawał się kwestią czasu. Po perturbacjach związanych z przede wszystkim wymaganiami agenta piłkarza, na miejsce lidera wskoczył PSG. Doniesienia o uzgodnieniu transakcji z paryską ekipą zdementował sam Mino Raiola. Wszystko wróciło więc do stanu wyjściowego.

Jak informuje RMC Sport, być może będziemy świadkami niespodziewanego zwrotu akcji. Według podanego źródła, Real Madryt rozważa sprowadzenie 19-latka. Zinedine Zidane bardzo ceni sobie umiejętności młodego Holendra. To właśnie Francuz miał zasugerować, by klub postarał się o zakontraktowanie zawodnika.

Trudno jednak wyobrazić sobie ten transfer z dwóch powodów. Pierwszy z nich, to rywalizacja na środku obrony. W Realu jest Ramos, Varane, Nacho, Vallejo czy nowy nabytek, Militao. Matthijs de Ligt niejednokrotnie zaznaczał, że zamierza wykonać krok, który pozwoli mu się rozwinąć, co jest jednoznaczne z grą w pierwszym składzie. Drugi powód to kwestia finansowa. Real wydał w tym okienku ogromną sumę pieniędzy. Media sugerują, iż “Królewscy” muszą skupić się teraz na sprzedaży. Czy zatem kolejny transfer za wielką kwotę jest możliwy?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO