Ciężkie zarzuty na Carrasco. Kłamstwa i olewanie treningów pozwolą na powrót do Europy?
21.06.2019

Chęć powrotu Yannicka Carrasco do Europy jest już niemalże tajemnicą poliszynela. Piłkarz w ostatnich wywiadach publicznie wspominał, że marzy wraz ze swoją rodziną o powrocie do Europy. Czy jednak takie zachowanie, opisywane przez jego kolegę z drużyny, przystoi profesjonalnemu piłkarzowi?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Belga o rujnowanie atmosfery w drużynie oskarżył Yu Ziqian, bramkarz Dalian Yifang. 34-latek za pomocą chińskiej platformy społecznościowej nie opisał skrzydłowego w samych superlatywach:

– Jesteś gwiazdą i grasz dobrze, ale nie możesz wygrać meczu w pojedynkę. Kiedy graliśmy z Shanghai Greenland Shenhua celowo otrzymałeś czwarta żółtą kartkę, która skutkowała zawieszenie, aby uniknąć kolejnego ligowego meczu z Shanghai SIPG. Następnie oczywiście wróciłeś do Europy. Kiedy graliśmy w Hebei China Fortune, powiedziałeś klubowi, że samolot się spóźnił i dlatego nie pojawiłeś się na meczu. Jeśli wróciłeś dzień wcześniej do Chin, jak mogłeś się spóźnić? – zapytał retorycznie golkiper.

Opuszczanie spotkań to niejedyny zarzut dla Carrasco. Według Ziqiana, jego klubowy kolega nie przykłada się do treningów:

– Kiedy gramy w treningach, po prostu stoisz na boisku. Nie przykładasz się do ataku ani do obrony. Atmosfera na treningu jest zrujnowana. Dla profesjonalnego piłkarza treningi oraz mecze powinny być priorytetem w codziennym życiu. Bez względu na to, jak ważna jest  jedna osoba, nie może on zastąpić zespołu. Naprawdę mam nadzieję, że będziemy mogli się z tobą pożegnać, tak jak powitaliśmy cię na początku!

Carrasco wziął udział w 10 spotkaniach tego sezonu chińskiej Superligi. 25-latek do tej pory może pochwalić się liczbą 7 strzelonych bramek.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO