Stewart Downing znalazł klub. Anglik zostaje w Championship!
21.06.2019

Rynek transferowy nie pozwoli nam odpocząć nawet na chwilę. W piątek za pośrednictwem mediów, zespół Blackburn Rovers ogłosił nowego piłkarza w swoich szeregach. Jest nim Stewart Downing. Anglik dołączył do ekipy z Championship na zasadzie wolnego transferu.

Są piłkarze, których kariery nie do końca potoczyły się tak, jak przypuszczano. Takim graczem jest chociażby Stewart Downing. Anglik w 2011 roku za kwotę 23 milionów euro zasilił Liverpool. Przygoda z ekipą “The Reds” nie była wymarzona, dlatego po dwóch latach zawodnik wrócił do gry w słabszej ekipie. Metryki nikt nie oszuka, dlatego z roku na rok poziom występów Downinga spadał.

Przez ostatnie cztery lata, Stewart grał w barwach Middlesbrough. Kontrakt zawodnika z klubem kończył się wraz z sezonem 2018/2019. Ekipa Boro nie zaproponowała 34-latkowi nowej umowy, dlatego Downing opuścił drużynę. Po angielskiego gracza zgłosili się przedstawiciele Blackurn Rovers, którzy zaoferowali piłkarzowi kontrakt na jeden sezon. Stewart przystał na warunki i został nowym zawodnikiem ekipy z Ewood Park.

Jest to szósty klub w piłkarskiej karierze Downinga. Co ciekawe, przez cały okres przygody z piłką, Downing nie opuścił Anglii. Piłkarz występujący najczęściej na pozycji lewego pomocnika reprezentował takie zespoły jak wspomniane Middlesbrough, Sunderland, Aston Villa, Liverpool oraz West Ham.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO