Kolejny klub dołączył do walki o Eriksena
23.06.2019

Ostatnie wypowiedzi oraz zaledwie roczny kontrakt z Tottenhamem sprawiły, że Christian Eriksen jest coraz częściej łączony z odejściem z obecnego klubu. Wśród potencjalnych chętnych do tej pory wymieniało się Real Madryt oraz Juventus. Do gry o Duńczyka dołączył jednak także Manchester United.

Eriksen od momentu zasilenia „Spurs” jest kluczowym zawodnikiem ekipy Mauricio Pochettino. Po finale Ligi Mistrzów pomocnik jednak zdradził, że pewien etap w jego karierze dobiegł końca. Sprzedaż tego zawodnika z pewnością mogłaby pomóc stołecznej drużynie na przemeblowanie swojego składu.

Obecna umowa Eriksena wygasa już za rok, a rozmowy na temat jej przedłużenia utknęły w martwym punkcie. Zgodnie z informacjami „Telegrapha”, Daniel Levy, prezes Tottenhamu, wycenił 28-latka na 80 milionów funtów dla zagranicznego klubu, co nie zostało dobrze przyjęte w Realu Madryt. „Królewscy” wciąż zastanawiają się nad tym transferem, jednocześnie obserwując sytuację Paul Pogby.

W grze jest także Juventus. Włoskie media sugerują, że Maurizio Sarri latem zechce dodać do linii pomocy nieco kreatywności. Dzisiejsze doniesienia angielskiej prasy dodają, że chęć na zakup Eriksena wykazuje Manchester United. W przypadku odejścia Pogby, reprezentant Danii wydaje się idealnym następcą Francuza. Przekonać zawodnik Tottenhamu do transferu mogą oczywiście pieniądze. Obecnie w północnym Londynie może on bowiem liczyć na tygodniówkę w wysokości „zaledwie” 75 tysięcy funtów.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO