Ogromne kłopoty Newcastle. Rafael Benitez odejdzie z klubu
24.06.2019

Rafael Benitez od ponad trzech lat wykonuje niesamowitą pracę w Newcastle United. Co do tego nikt nie ma większych wątpliwości. Hiszpański trener potrafi wyciągnąć z obecnej kadry maksimum, czego dowodem jest chociażby 13. miejsce zespołu na koniec sezonu w Premier League. Kibice “Srok” mają jednak spory powód do zmartwień. Przyszłość szkoleniowca w klubie wisi na włosku. 

O trudnych relacjach 59-latka z właścicielem Newcastle mówi się naprawdę wiele. Benitez od dawna stara się uzyskać w zarządzie odpowiednie fundusze, by rywalizować z innymi zespołami Premier League. Starania Rafaela zakończyły się na tym, że zespół zasilił Miguel Almiron za kwotę 24 milionów euro. Tylko Michael Owen był droższym transferem w historii “Srok” (Anglik kosztował 25 milionów euro). Kwota mówi zatem wiele, jak daleko w tyle jest zespół, jeżeli chodzi o dostępne środki na wzmocnienie drużyny.

Brak podobnych idei zapewne nie pomaga w rozmowach odnośnie nowego kontraktu Beniteza. Hiszpan ma ważną umowę z zespołem do końca czerwca. Według angielskich mediów, trudno wyobrazić sobie, by przez kilka dni, szkoleniowiec doszedł do porozumienia z klubem.

Tym samym Newcastle może stracić bardzo ważne ogniwo. Niejeden ekspert na Wyspach twierdzi, że utrzymanie “Srok” w najwyższej klasie rozgrywkowej to przede wszystkim zasługa Beniteza. Co dalej z 59-latkiem? Jak dodają źródła, Benitez może liczyć na bardzo atrakcyjne propozycje z Chin.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO