Ajax się zbroi. Jedno duże nazwisko potwierdzone, drugie w drodze
24.06.2019

Chyba wszyscy zastanawialiśmy się, czy Ajax po możliwych letnich osłabieniach będzie w stanie utrzymać poziom, na jaki wspiął się w tym roku. Odejście m.in. De Jonga i De Ligta to utrudni, ale świeżo upieczony mistrz Holandii nie zamierza składać broni.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Ajax już stracił dwie największe gwiazdy, w tym kapitana. Wciąż odejść za wielkie pieniądze mogą Neres i Ziyech, Chiny mogą skusić Tadicia, a kilka klubów interesuje się także m.in. Tagliafico. Z doświadczenia wiemy, że pieniądze nie zawsze rekompensują rozszarpaną drużynę (np. Monaco), jednak Ajax chce się postawić tej opinii.

Najlepsze holenderskie źródła donoszą, że już dziś zostanie zaprezentowany Quincy Promes, 27-letni pomocnik, który przez ostatnie lata zachwycał w Spartaku Moskwa. W Sevilli sobie nie poradził, jednak może właśnie w Ajaksie “odpali” jak chociażby Dusan Tadić. Promes jako młody chłopak miał już epizod w akademii klubu z Amsterdamu, z którym teraz najprawdopodobniej związał się na pięć lat.

Kolejnym dużym nazwiskiem ma być 21-letni Steven Bergwijn. On 10 lat temu także szkolił się w Ajaksie, by po dwóch latach odejść do PSV, którego obecnie jest gwiazdą. Klub z Eindhoven nie chciał wzmacniać największego rywala, ale być może duże pieniądze zrobiły swoje. Ajax ma ich obecnie pod dostatkiem i jak widać chce z nich skorzystać. Zaczęto od ofensywy – ciekawe, kto zastąpi De Ligta i De Jonga… Może kolejna wielkie talenty ze szkółki?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO