Napoli nie ma co myśleć o sprzedaży Koulibaly’ego – Jeśli odejdzie, nie wracam do klubu
26.06.2019

Głównym fundamentem Napoli od kilku sezonów jest Kalidou Koulibaly. Senegalski obrońca zaliczył niesamowity postęp w trakcie swojego pobytu w Serie A. Obecnie, 28-latka wymienia się jako czołowego defensora na świecie. Nie zaskakuje zatem fakt, iż wiele europejskich ekip chciałoby mieć tego zawodnika w swojej drużynie. Patrząc na nastawienie neapolitańskiego klubu, o transfer Koulibaly’ego będzie niezwykle trudno. 

Aurelio De Laurentiis w piłkarskim świecie ma opinię bardzo trudnego negocjatora. Włoch z reguły realizuje swoje cele, często wychodząc przy interesach znacznie lepiej, niż strona przeciwna. Głównym skarbem Napoli jest od dłuższego czasu Kalidou Koulibaly. O senegalskiego defensora pytały m.in. angielskie ekipy, takie jak Manchester United czy Manchester City.

Wszelkie zainteresowanie wspominanych klubów kończyło się podobnie. Zespół z Serie A przedstawiał swoje wymagania, które nikt nie zamierza spełniać. Jak informują media, Napoli oczekuje za obrońcę kwoty w wysokości około 120 milionów euro. Dodatkowo, o utracie piłkarza nawet nie myśli Carlo Ancelotti.

Według doniesień, szkoleniowiec zespołu miał w żartobliwy sposób powiedzieć, że ewentualna sprzedaż Koulibaly’ego spowoduje, iż on sam nie wróci do klubu po zakończonych wakacjach. Takie stanowisko jasno sugeruje, jak ważny jest dla Włocha ten zawodnik.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO