126 milionów za Joao Felixa
28.06.2019

To, że Joao Felix będzie gorącym nazwiskiem w tegorocznym okienku transferowym, można było się spodziewać. Ale tego, że za 19-latka – który w dorosłej piłce rozegrał w zasadzie jeden sezon – jakiś klub zaoferuje 126 milionów euro? No tego to byśmy się nie spodziewali.

Tym klubem jest Atletico Madryt, który pieniądze za Portugalczyka będzie miał z transferu Griezmanna. Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że “Rojiblancos” w końcu złożą lukratywną ofertę za młodzieńca i również w kontekście tych plotek padała ta kwota. Jednak nie do końca traktowaliśmy tę informację na poważnie. Bo z jakiej paki ktoś miałby płacić takie pieniądze za napastnika, który w barwach Benfiki w ostatnim sezonie rozegrał 43 spotkania, strzelił 20 goli i zaliczył 11 asyst? Jasne, mowa o 19-latku, więc rozumiemy, że za wiek też trzeba swoje zapłacić. Ale 126 milionów euro?

Benfica przyjęła tę ofertę, bo w sumie czemu nie? Dzięki temu Joao Felix stał się piątym najdroższym transferem w historii piłki nożnej. Niezłe osiągnięcie jak na 19-latka, co?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO