Dawid Kownacki bliski transferu definitywnego. Jest porozumienie!
29.06.2019

Jeśli klub kilkukrotnie pobija swój rekord transferowy, by sprowadzić piłkarza, to z pewnością można mówić o ważnym wydarzeniu. Fortuna Dusseldorf jest bliska takiego osiągnięcia. Niemiecki zespół zamierza sprowadzić… Dawida Kownackiego. Jak informują źródła, cała transakcja jest bliska finalizacji!

Dawid Kownacki spędził drugą część sezonu właśnie w ekipie z Bundesligi. Fortuna wypożyczyła polskiego napastnika pod koniec stycznia. Pobyt u naszych zachodnich sąsiadów bardzo dobrze wpłynął na rozwój kariery 22-latka. Kownacki zanotował 10 występów w lidze, strzelając cztery gole. Dodatkowo, były gracz Lecha zagrał także spotkanie w Pucharze Niemiec, gdzie zanotował asystę.

Nic dziwnego, że Fortuna po takim wypożyczeniu, chce sprowadzić Polaka na stałe. Niemieckiej drużynie bardzo zależy na całym transferze, co potwierdza kwota transakcji. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z Przeglądu Sportowego, ekipa z Dusseldorfu zapłaci Sampdorii 8 milionów euro, a Kownacki podpisze czteroletni kontrakt. Fortuna tym samym znacząco poprawi swój rekord transferowy. Wcześniej najdroższą transakcją zespołu był Marvin Ducksch, który kosztował 2 miliony euro.

Dawid Kownacki zapewne jest zadowolony z takiego obrotu spraw. 22-latek nie mógł liczyć na regularne występy we włoskim klubie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO