Lippi: “Widziałem Nestę, Baresiego, Maldiniego… Ale nigdy kogoś takiego jak on”
30.06.2019

Marcello Lippi to bez wątpienia jeden z najlepszych włoskich trenerów. Dokonywał wielkich rzeczy z Juventusem, z reprezentacją zdobył Puchar Świata, do tego widział naprawdę wielu świetnych piłkarzy. To jednak nie znaczy, że obecnie nie dostrzega jeszcze lepszych…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

71-letni selekcjoner reprezentacji Chin tym razem zabrał głos w sprawie zawodnika, który już niedługo prawdopodobnie dołączy do jego byłego klubu. Matthijs de Ligt – bo o nim mowa – ma trafić do Turynu za 67 milionów euro + 13 mln zmiennych. “RMC” donosi nawet, że oficjalne potwierdzenie transferu pojawi się już w poniedziałek.

– Myślę, że najlepszym zawodnikiem, jaki mógłby dołączyć do Juventusu, jest De Ligt – zaczął Lippi. – Myślę, że jest bardzo silny. Jest imponujący pod względem fizycznym i posiada świetną piłkarską inteligencję. Daje zespołowi balans, jest dobry technicznie i zdobywa wiele bramek.

– Nie ma potrzeby porównywania go do innych, ale widziałem wielu wyśmienitych zawodników, takich jak Alessandro Nesta, Franco Baresi, Paolo Maldini, Ciro Ferrara, Fabio Cannavaro i Marco Materazzi. Jednak nigdy nie widziałem kogoś takiego w jego wieku – dodał Włoch.

Kilka dni temu pochlebnie o Holendrze wypowiadał się Capello, teraz Lippi – cała trenerska śmietanka. Trudno się temu dziwić, w końcu tak dojrzałego, ułożonego, silnego i świetnego nastoletniego stopera nie spotyka się codziennie…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO