“Płaskoziemcy FC”. Hiszpański czwartoligowiec zmienił nazwę klubu
01.07.2019

Flat Earth FC – brzmi jak nazwa drużyny, założonej jedynie na osiedlowy orlikowy turniej, nieprawdaż? Coś, z czego zwykle można się pośmiać, stało się jednak rzeczywistością dla klubu z ponad 60-letnią tradycją…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Dawniej palono czarownice na stosach, nie dopuszczano do głosu tych, którzy odkrywali przełomowe rzeczy, opierano się nauce. Kiedy ta w końcu udowodniła wiele rzeczy, wciąż znajdują się tacy, którzy we wszystkim wietrzą teorie spiskowe. Cóż, taka wolność słowa dotarła nawet do świata sportu.

Założone w 1955 roku Mostoles Balompie właśnie awansowało do czwartej ligi. Kluby w takich okolicznościach zwykle urządzają pikniki, świętują, jednak tym razem postanowiono pójść krok dalej. Prezes klubu, Javi Poves, ogłosił, że klub zmienił nazwę (i herb) właśnie na Flat Earth FC.

– Jesteśmy profesjonalnym klubem w hiszpańskiej czwartej lidze. Urodziliśmy się po to, by zjednoczyć głosy milionów zwolenników ruchu płaskoziemców i tych wszystkich ludzi, którzy poszukują odpowiedzi. Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem, wiec stworzenie klubu dedykowanemu temu ruchowi jest najlepszym sposobem na stałą obecność w mediach – stwierdził Poves.

Cóż, trzeba przyznać, że cel został w pewien sposób osiągnięty, bo o takim czymś po prostu nie da się nie mówić. Zastanawiamy się tylko, czy może przypadkiem ostatnio w okolicach Mostoles nie wypalano nielegalnych upraw pewnej “roślinki”. To mogłoby być jakimś wytłumaczeniem…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO