OFICJALNIE: Tottenham pobił swój rekord transferowy. Wielkie wzmocnienie „Kogutów”!

02.07.2019

2 lipca kibice Tottenhamu zapamiętają na długo. W tym bowiem dniu, klub wzmocnił się dwoma zawodnikami. Najpierw drużynę zasilił Jack Clarke, za kwotę około 11 milionów euro. Finalista Ligi Mistrzów nie zakończył wtorkowego dnia na tym transferze. „Koguty” potwierdziły kolejne wzmocnienie. Tanguy Ndombele wzmocnił londyńską ekipę! 

O tym transferze media spekulowały od kilku tygodni. Był pewien moment, kiedy dość rzetelne źródła sugerowały o porozumieniu na linii Lyon-Tottenham. Wszelkie spekulacje uciął prezydent francuskiego ekipy, twierdząc, iż nadal nic nie jest rozstrzygnięte. Po wypowiedzi Aulasa minęło zaledwie kilka dni, a transfer został właśnie sfinalizowany!

Tottenham zapłacił za Tanguya Ndombele 60 milionów euro + bonusy, które mogą maksymalnie zwiększyć kwotę transferu do 70 milionów euro. Jest to oczywiście rekord transferowy londyńskiej ekipy. Wcześniej najdroższym piłkarzem „Kogutów” był Davinson Sanchez. Klub zapłacił w 2017 roku za Kolumbijczyka 40 milionów euro + zmienne.

Wzmocnienie Tottenhamu odbiło się szerokim echem w Premier League. Większość ekspertów lub sympatyków innych drużyn podziwia taki ruch ze strony londyńskiego zespołu.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!