Najlepszy sezon bramkarza w historii? Alisson i jego niezwykłe osiągnięcie
08.07.2019

Alisson Becker to jeden przykład z grupy zawodników, którzy mogą uznać sezon 2018/2019 za niezwykle udany. Brazylijczyk wprowadził swoją karierę na kolejny poziom, dokonując rzeczy, które nie wydarzają się na co dzień.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Kiedy bramkarz rozpoczynał swoją karierę w Europie, zdania na jego temat były podzielone. W końcu przybył do niej “dopiero” jako prawie 24-latek, do tego był jedynie zmiennikiem Wojtka Szczęsnego. “Gdzie ten wielki talent?” – chciało się wtedy spytać.

Swoje umiejętności Alisson potwierdził, kiedy zaczął grać regularnie. Był pewnym punktem AS Roma w udanym dla klubu sezonie (półfinał Ligi Mistrzów) i zwrócił na siebie uwagę tych największych. Padło na Liverpool, który pilnie potrzebował fachowca z prawdziwego zdarzenia, po tym jak wiele poważnych błędów popełnił Loris Karius.

Po pierwszym sezonie w Anglii można powiedzieć, że zarówno bramkarz, jak i klub, wybrali idealnie. Brazylijczyk zanotował kampanię, o jaką trudno w przypadku zawodnika na jego pozycji. Może pochwalić się Złotymi Rękawicami Premier League, Ligi Mistrzów i Copa America. Do tego dwie z tych rozgrywek wygrał.

Do pełni szczęścia brakuje jedynie triumfu w EPL. Mimo tego i tak rzadko zdarzało się, by jakiś bramkarz wypadł tak świetnie zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Pojawiły się nawet opinie o Złotej Piłce, choć jak wiemy jest to mało realne. Patrząc jednak na zawodników defensywnych, ten rok miał dwóch gigantów – Virgila van Dijka i Alissona Beckera.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

typy dnia
kurs 2.35
Grecja - Bośnia i Hercegowina
Zwycięzca
2
kurs 3.40
Izrael – Łotwa
Eran Zahavi strzeli 2 lub więcej goli
TAK
kurs 2.40
Liechtenstein - Włochy
wynik - kombinacje 0-1/0-2/0-3
TAK
kurs 1.87
Szwajcaria – Irlandia
Gole gospodarzy 1,5
+
kurs 2.93
Szwecja – Hiszpania
Hiszpania strzeli gola w obu połowach
TAK
kurs 2.30
Kosowo – Czarnogóra
Kosowo wygra do zera
TAK
3000PLN
KOD BONUSU:
FNVIP