„Głodnych nakarmić, spragnionych napoić” – fenomenalny gest Leo Messiego
10.07.2019

W ostatnim czasie na Leo Messiego spadła wielka fala krytyki po wypowiedziach na temat tegorocznej edycji Copa America. Jego wizerunek mogą ocieplić informację z Argentyny, gdzie jego restauracja w rodzinnym mieście Rosario ze sporą troską dba o bezdomnych.

Argentyna aktualnie przechodzi przez trudne chwile, biorąc pod uwagę warunki klimatyczne oraz niepewność ekonomiczną. Taka sytuacja doprowadziła do tego, że wielu ludzi sypia zwyczajnie na ulicy. Aby poradzić sobie z tym kryzysem, restauracja o nazwie VIP oferuje ciepłe jedzenie i napoje tym, którzy potrzebują pomocy.

– Dla niektórych podawaliśmy kawę, napoje bezalkoholowe, a nawet trochę wina. Przyszło do nas wiele osób. Będziemy o kontynuować przez kolejnych 15 dni, codziennie między godziną 19 a 21.  – zdradził kierownik restauracji Ariel Almada.

Restauracja planuje również zebrać trochę ciepłych ubrań, które będą rozdawane potrzebującym. 32-latek w przeszłości wielokrotnie brał udział w akcjach charytatywnych dzięki fundacji nazwanej swoim imieniem i nazwiskiem. W lutym przekazano 200 tysięcy euro na budowę pompy wodnej i dostarczenie żywności w Kenii, co pomogło aż 2000 osobom w tym kraju.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO