“Celebryta” Messi w czołówce Forbesa. Pierwsze miejsce wśród sportowców
12.07.2019

Świat sportu to już nie tylko dziedzina życia przeznaczona dla określonej grupy docelowej. Największe twarze popularnych sportów zna każdy, niezależnie od tego, czy interesuje się daną dyscypliną, czy nie. W piłce nożnej jest podobnie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Wartość sportowa to jedno, ale jest też inna, której nie można nie doceniać – medialna, marketingowa. Najlepsi zawodnicy zarabiają górę pieniędzy poza boiskiem, “jedynie” dzięki sprzedaży swojego wizerunku. Zdecydowanym liderem jest tu Leo Messi, który zarabia najwięcej.

Argentyńczyk na liście najbogatszych celebrytów Forbesa zajął czwarte miejsce, najwyższe ze wszystkich sportowców na świecie. Jego zarobki w 2019 roku oszacowano na 127 milionów dolarów, co wystarczyło na znalezienie się przed C. Ronaldo (szóste miejsce) i Neymara (siódme).

Kolejne osobistości ze świata sportu w TOP20 to bokser Canelo Alvarez (10), tenisista Roger Federer (11), gracze futbolu amerykańskiego Russell Wilson i Aaron Rodgers (14 i 16) oraz koszykarz LeBron James (17). W czołowej setce nie znalazł się żaden inny piłkarz.

W jakim towarzystwie znalazł się Argentyńczyk? Gwiazdor Barcelony wyprzedził m.in. znanego i lubianego muzyka Eda Sheerana, ustępując miejsca na podium jedynie Kanye’owi Westowi (150 mln), Kylie Jenner (170 mln) i Taylor Swift (185 mln).

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO