Nowy nabytek Manchesteru United: “Chcę być jak Ryan Giggs”
15.07.2019

Manchester United próbując odbudować swoją potęgę z czasów sir Aleksa Fergusona kupuje zwykle drogich zawodników. Efekty mają przyjść “na już” i być gwarantowane. Czasem jednak zdarzają się wyjątki, a jednym z nich jest Daniel James.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

21-letni lewy napastnik trafił do klubu z Old Trafford pierwszego dnia lipca za kwotę, która ostatecznie może wynieść 18 milionów funtów. Wystarczył zaledwie jeden sezon w dorosłej drużynie Swansea, by zrobić tak wielki krok. James zdążył już nawet zaliczyć debiut w nowym klubie, grając 45 minut w sparingu z Perth Glory (2:0).

Młody Walijczyk może cieszyć się podwójnie, bo trafił do klubu, w którym przez wiele lat brylował jego rodak, Ryan Giggs. 45-latek jest prawdziwym guru pierwszego nabytku Ole Gunnara Solskjaera, co potwierdzają słowa zawodnika. – Sposób, w jaki wprowadził mnie i wielu młodych zawodników, był niesamowity – powiedział James o swoim selekcjonerze.

– Porozmawiał ze mną, kiedy podpisałem umowę z United. Jego wskazówką było, bym był sobą i to właśnie będę próbował robić. (…) To co zrobił w Manchesterze było niesamowite. Każdy młody skrzydłowy chce być kimś takim, jak on. Grał w Premier League do 40. roku życia i ciagle pokonywał rywali. (…) To dla mnie wspaniałe, kiedy udaję się na kadrę i mogę uczyć się od takich osób. Oczywiście, że chciałbym być jak on – dodał Daniel James.

Być jak Giggs? Brzmi na nieosiągalne. Mimo tego 21-latek już pokazał się z dobrej strony, a jako zawodnik, któremu “się chce”, może pozytywnie zaskoczyć. Tego życzymy zarówno jemu, jak i klubowi.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO