Transfer na linii Tottenham – Atletico na ostatniej prostej
16.07.2019

Odejście wielu obrońców z Atletico spowodowało, że Diego Simeone musi w pocie czoła szukać kandydatów do gry w defensywie. Najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Juanfrana jest Kieran Trippier, a jego transfer jest już na ostatniej prostej.

Reprezentant Anglii po czterech latach ma zamiar opuścić White Hart Lane. Powodem jest jego słabsza forma z poprzedniego sezonu oraz inne plany Mauricio Pochettino. Argentyńczyk jest gotowy sprzedać 28-latka i dać szansę dla Auriera oraz Walkera-Petersa.

Według informacji Matta Lawa z „Telegraph”, koszt transferu wyniesie około 20 milionów funtów. „Rojiblancos” mają odpowiednie fundusze po sprzedaży Antoine’a Griezmanna do Barcelony i chcą zainwestować je przede wszystkim w wzmocnienie defensywy. Tego lata na Wanda Metropolitano trafili już dwaj Brazylijczycy – Felipe oraz Renan Lodi, którzy mają zastąpić Diego Godina i Felipe Luisa.

Trippier z kolei zostanie następcą Juanfrana, któremu także po tym sezonie wygasł kontrakt z Atletico. Z zakupem 28-latka łączono także Juventus oraz Napoli, ale wydaje się, że obie ekipy wykazały mniej zainteresowania aniżeli klub z Hiszpanii.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO