Chelsea straci utalentowanego piłkarza. 18-latek trafi do Bundesligi!
18.07.2019

To ma być nowa Chelsea. Po tym jak londyńską ekipę przejął Frank Lampard, klub zamierza postawić na młodych zawodników. Efektem takich zmian są chociażby nowe umowy dla Masona Mounta czy Rubena Loftusa-Cheeka. Nie wszyscy jednak wierzą w swoją szansę na Stamford Bridge. Z “The Blues” pożegna się obiecujący talent. Daishwan Redan trafi do Herthy BSC!

Redan trafił do Londynu na początku lipca 2017 roku z Ajaksu. Jak to bywa z młodym zawodnikiem holenderskiego zespołu, Daishwana okrzyknięto mianem wielkiego talentu. 18-latek wylądował w drużynie U-18, gdzie radził sobie bardzo dobrze. W każdych rozgrywkach, Redan strzelał bramki (EFL Trophy, FA Youth Cup oraz U-18 Premier League).

Po zaledwie jednym sezonie, Daishawn Redan awansował do ekipy U-23. Piłkarz w trakcie rozgrywek 2018/2019 regularnie występował w Premier League 2, strzelając 5 bramek w 20 spotkaniach. Rozwój zawodnika mógł sugerować, iż Holender otrzyma szanse od Franka Lamparda w przedsezonowych przygotowaniach.

Daishwan nie znalazł się jednak w pierwszej drużynie. Powód okazał się oczywisty. Zawodnik miał poinformował klub o chęci opuszczenia Londynu. Sztab szkoleniowy nie widział zatem sensu, by Redan trenował z głównym zespołem. Według informacji angielskich oraz niemieckich mediów, 18-latek trafi do Herthy BSC. Niemiecki klub zapłaci za piłkarza około 2,5 miliona euro. Holender podpisze pięcioletni kontrakt.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO