Takiej kompromitacji piłkarski świat dawno nie widział. Blamaż chorwackiej ekipy w kwalifikacjach Ligi Europy!
19.07.2019

W kontekście słabych spotkań i kwalifikacji Ligi Europy, najczęściej wymieniamy polskie drużyny. Ekipy z Ekstraklasy zawodzą na europejskich boiskach. Trudno jednak cokolwiek zarzucić drużynom z naszego kraju, gdy weźmiemy pod uwagę ostatni wynik klubu Hajduk Split. Chorwacka ekipa zaliczyła ogromną kompromitację!

Podopieczni Sinisy Orescanina nie stanęli przed wymagającym zadaniem. Zespół z ligi HNL mierzył się bowiem z Gzirą, trzecią drużyną ligi maltańskiej. Tak, dobrze czytacie, nie mówimy tutaj nawet o mistrzu kraju. W pierwszym spotkaniu obu drużyn nie było niespodzianki. Hajduk wygrał na wyjeździe 2-0, ustając w opinii ekspertów i kibiców losy dwumeczu.

Kiedy w drugim meczu bramkę na 1-0 dla gospodarzy strzelił Jradi, nikt nie wyobrażał sobie, by cokolwiek złego stało się drużynie z Chorwacji. Po pierwszej połowie wynikł nie uległ zmianie. Druga część spotkania przejdzie jednak do historii. Zawodnicy z Malty strzelili bowiem trzy bramki, a ostatnia padła w 96. minucie starcia. Tym samym, klub Gzira awansował do kolejnej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy!

Czym zatem jest chociażby wynik Cracovii przy takim rezultacie? Kompromitacja Hajduka z pewnością będzie wymieniana jako jedna z największych sensacji ostatniej dekady.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!