Wielki powrót Wolverhampton. “Wilki” nie grały w europejskich pucharach od… 39 lat!
25.07.2019

Mamy w świecie futbolu takie zespoły, które w swojej historii grały w europejskich pucharach, jednakże przez lata nie były w stanie zakwalifikować się do tych rozgrywek. Taką ekipą jest chociażby drużyna Wolverhampton. Klub z Premier League wraca do międzynarodowych zmagań. Powrót szczególny, gdyż ostatni raz “Wilki” występowały w takich rozgrywkach.. 39 lat temu. 

Zespół Nuno Espirito Santo ma za sobą bardzo udany sezon w lidze angielskiej. Drużyna prowadzona przez portugalskiego szkoleniowca zajęła bowiem siódme miejsce w Premier League, ustępując tylko czołowym ekipom tej ligi. Taka lokata zagwarantowała Wolverhampton grę w kwalifikacjach do Ligi Europy. “Wilki” rozpoczną walkę o awans od drugiej rundy.

Starcie z ekipą Crusaders jest dla angielskiego zespołu szczególne. Niewielu kibiców tego klubu pamięta ostatni mecz Wolverhampton w europejskich pucharach. Miał on bowiem miejsce 1 października 1980 roku. “Wilki” wygrały u siebie mecz z PSV Eindhoven w ramach rewanżowego spotkania 1 rundy, jednakże ostatecznie odpadły z Pucharu UEFA, ze względu na porażkę w starciu na stadionie rywali (1-3).

Nikt nie wyobraża sobie w Wolverhampton, by tegoroczne zmagania zakończyły się tak szybko. “Wilki” są zdecydowanym faworytem nie tylko starcia z Crusaders, ale również większość ekspertów typuje klub z Premier League do gry w fazie grupowej Ligi Europy.

Użyj kodu GRAMGRUBO500 w Betclic i zgarnij zakład bez ryzyka

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO