Guardiola: “Foden ma pewien problem – mnie”
26.07.2019

Mówi się, że od przybytku głowa nie boli. Oczywiście – zawsze lepiej mieć więcej, niż mniej, ale to wcale nie znaczy, że kiedy ma się zbyt dużo możliwości, zaczyna się ból głowy. Przekonuje się o tym Pep Guardiola.

Użyj kodu GRAMGRUBO500 w Betclic i zgarnij zakład bez ryzyka

Odkąd Hiszpan trafił do Manchesteru City, układa drużynę tak, jak chce. Pozyskał wielu świetnych piłkarzy, jakościowa jest nie tylko pierwsza jedenastka, ale także ławka. Prawie każdy mógłby grać, jednak problemem jest to, że na murawie może przebywać tylko określona liczba zawodników…

To sprawia, że kilku naprawdę zdolnych zawodników nie gra tyle, ile by mogło lub powinno. Jednym z nich jest młodziutki Phil Foden, któremu Guardiola nie szczędzi naprawdę ciepłych słów.

– Jest najbardziej utalentowanym piłkarzem, jakiego kiedykolwiek widziałem. Czasami jego problemem jest to, że jego trener nie wystawia go w pierwszej jedenastce. Zasługuje na wszystkie minuty, ale z jego konkurentami to nie takie proste. Pracuje niesamowicie. Wie, że jestem tu, by mu pomóc – powiedział Hiszpan o 19-letnim Angliku.

Nie da się ukryć, że gdyby Foden poszedł do innej ekipy, być może podzieliłby los Jadona Sancho i już teraz stał się wielką gwiazdą. Przebijanie się w drużynie takiej jaką dysponują “Citizens” jest o wiele trudniejsze, a Guardiola – jak sam mówi – nie zawsze daje nastolatkowi tyle szans, ile by chciał.

Użyj kodu GRAMGRUBO500 w Betclic i zgarnij zakład bez ryzyka

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO