Kolejny Anglik opuszcza Premier League na rzecz Bundesligi. Tym razem utalentowanego wychowanka traci Arsenal
28.07.2019

W ostatnich latach młodzi angielscy piłkarze coraz częściej odchodzą z Premier League, aby sprawdzić swoje siły w Bundeslidze. Tym razem swojego wychowanka stracił Arsenal, który musiał pożegnać się z utalentowanym skrzydłowym.

Londyn na Hamburg zamienił 18-letni Xavier Amaechi. Anglik odrzucił niedawno nowy kontrakt zaproponowany przez „Kanonierów”, chcąc sprawdzić swoje umiejętności w innym kraju.

Niemiecka ekstraklasa stała się idealnym miejscem dla młodych, angielskich piłkarzy po tym jak Jadon Sancho opuścił Manchester City na rzecz Borussii Dortmund. W niespełna dwa lata piłkarz z Signal Iduna Park zaliczył ogromny progres i dziś jest wymieniany jako jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia.

Amaechi chce przeżyć podobną przygodę i głównie dlatego postanowił nie marnować czasu w drużynach młodzieżowych Arsenalu. Stołeczna drużyna zarobi na nim około 2 milionów euro wraz z dodatkami. W jego umowie nie została zapisana klauzula wykupu, choć w przypadku chęci sprzedaży przez HSV, ekipa z Emirates otrzyma taką informację i będzie mogła rozpocząć negocjacje z zawodnikiem.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO