Szlifowanie – Start! Ajax pozyskał ogromny talent z Bundesligi

31.07.2019
Ostatnia aktualizacja 27 czerwca, 2023 o 14:38

„Ajax 2018/2019” to coś, czego nie zapomnimy nigdy. Romantyczna przygoda z Ligą Mistrzów zapisała się w historii tych rozgrywek, a w podopiecznych Ten Haga zakochał się niemal każdy. Tym bardziej cieszy więc, że to wszystko wcale nie musi skończyć się na jednym sezonie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Dlaczego? Wszystko dzięki transferom. Przede wszystkim wciąż zachowano zdecydowaną większość podstawowych zawodników, a w miejsce tych, którzy odeszli (De Jong, De Ligt) już szykuje się solidne zastępstwa.

Miejsce na środku obrony zajmie uzdolniony Meksykanin Edson Alvarez, a środek pola być może także posmakuje podobnych „klimatów”. Wszystko dzięki pozyskaniu przez Ajax Alexa Mendeza, Amerykanina meksykańskiego pochodzenia. 18-letni pomocnik ostatnie pół roku spędził w niemieckim SC Freiburg, do którego trafił z akademii LA Galaxy.

Mocne strony? Szybkość, wyborna technika, przegląd pola, „młotek” w lewej nodze, świetne stałe fragmenty gry… Wszystko, by stać się niedługo kolejną perełką błyszczącą na boiskach Eredivisie i nie tylko. Alex Mendez związał się a Ajaksem trzyletnią umową. Kwota transferu nie została ujawniona, choć można się domyślać, że nie była wysoka.