Klub Polaków sprzedany. Sampdoria przejęta przez… jej byłego piłkarza
01.08.2019

Lato to w piłce nożnej okres, w którym przede wszystkim zawodnicy zmieniają miejsce pobytu, wędrując między kolejnymi klubami. Tym razem przyniosło także zmiany dla klubu Serie A, który co prawda nigdzie się nie rusza, ale trafia w inne ręce.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

UC Sampdoria, czyli dziewiąty zespół poprzedniego sezonu Serie A, przestała być własnością Massimo Ferrero. Były aktor, potem także producent filmowy, zakupił “Blucerchiatich” w czerwcu 2014 roku, kiedy klub znajdował się w coraz większych problemach.

Teraz, po niemal dokładnie pięciu latach, przyszła pora na kolejne zmiany. Bardziej ułożony, spokojniej działający klub stał się własnością konsorcjum należącego do… Gianluki Vialliego, legendarnego włoskiego napastnika. 55-latek wrócił tym samym do klubu, w którym występował jako zawodnik w latach 1984-1992, zanim przeniósł się do Juventusu.

Kwota, w jakiej zamknie się transakcja zmiany “szefostwa” Karola Linettego i Bartosza Bereszyńskiego, ma wynieść ok. 140 milionów euro. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze efekty tego ruchu. Mamy nadzieję, że pozytywne.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO