Claude Makelele wraca do Chelsea. Nowa rola Francuza!
02.08.2019

Chelsea kultywuje trend sprowadzania do klubu byłych zawodników. Jak wiadomo, na Stamford Bridge ponownie zawitał Petr Cech. Frank Lampard został trenerem zespołu. Do Londynu wrócił także Claude Makelele. Francuz otrzymał od zarządu dość ciekawą rolę!

Od początku listopada 2017 roku do końca czerwca tego roku, Makelele był trenerem belgijskiego Eupen. 46-latek zakończył pracę na tym stanowisku, by odpowiadać w zespole na stosunki międzynarodowe. Oficjalne, a zarazem nietypowe zadanie byłego pomocnika miało zwiastować jego powrót do stolicy Anglii. Dziennikarze już od kilku dobrych tygodni spekulowali na temat powrotu Makelele do Chelsea.

Klub poinformował w piątek za pośrednictwem swoich mediów o zmianach w zespole. Claude Makelele został tzw. mentorem młodych piłkarzy. Praca Francuza będzie opierać się przede wszystkim wokół ośrodka treningowego Cobham. Mowa konkretnie o ścisłej współpracy z piłkarzami Akademii. Dodatkowo Makelele ma odpowiadać za wypożyczonych zawodników, sporządzając specjalne raporty odnośnie graczy.

Na temat zmian wypowiedział się sam 46-latek: Jestem bardzo szczęśliwy, że wróciłem do domu. Ten klub dał mi naprawdę wiele, dlatego teraz zamierzam się odwdzięczyć, pomagając młodym zawodników Chelsea w dążeniu do marzeń. Zamierzam wykorzystać całe swoje doświadczenie, by pomóc im osiągnąć profesjonalizm w każdym aspekcie. Nie mogę się doczekać początku pracy.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO