67 meczów w 300 dni? Liverpool przed jednym z najtrudniejszych zadań w historii
03.08.2019

Zwycięstwo w Lidze Mistrzów oraz zajęcie drugiego miejsca w lidze umożliwiło Liverpoolowi grę aż w siedmiu rozgrywkach. To byłby oczywiście spory problem dla każdej drużyny na świecie, a w szczególności dla zespołów występujących w Anglii. Jak zatem poradzi sobie „The Reds”?

Drużyna Juergena Kloppa rozpocznie ten sezon z szansą zdobycia siedmiu pucharów. Pierwsza z nich nadejdzie już jutro, kiedy to na Wembley dojdzie do starcia z drużyną Pepa Guardioli. Kolejne sześć to: Premier League, dwa krajowe puchary, Liga Mistrzów, Klubowe Mistrzostwa Świata oraz Superpuchar Europy, który odbędzie się 14 sierpnia.

W samym sierpniu Liverpool rozegra 6 spotkań. Dalej nie będzie także łatwiej. Najgorszym czasem będzie z pewnością grudzień, gdzie drużynę czeka klubowy mundial. Jeśli nadchodzący sezon okaże się równie udany jak ten poprzedni – liczba meczów może osiągnąć nawet 67. Doliczając do tego powtórki w krajowych pucharach, będzie jeszcze trudniej. To być może najtrudniejsza kampania w historii ekipy z Anfield.

Jak na taki scenariusz zaopatruje się sam Klopp? Czy ta kadra jest gotowa na tak wyniszczający rok?

– Byłoby wspaniale uniknąć kontuzji i móc skorzystać z obecnej kadry przez cały sezon. To ułatwiłoby nam życie. Liczba gier wydaje się duża, a my mamy przed sobą wielkie cele. Nigdy nie będziemy próbować unikać pewnych rozgrywek. Cieszymy się z tego, że mamy szansę na wiele pucharów, ponieważ to pokazuje, jak udany był zeszły sezon.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO