Simon Mignolet opuścił Liverpool. Belgijski bramkarz wrócił do ojczyzny!
05.08.2019

Niewiele klubów Premier League tak biernie działa na rynku jak Liverpool. “The Reds” skupili się na transferach młodych zawodników. Wystarczy powiedzieć, że do tej pory najgłośniejszą transakcją związaną z angielską ekipą jest.. odejście Simona Mignolet. 31-latek wrócił do ojczyzny. Od sezonu 2019/2020 będzie występować w Club Brugge.

Mignolet trafił do Anglii w 2010 roku. Belgijskiego bramkarza z ekipy VV St. Truiden sprowadził Sunderland. W zespole z Stadium of Light, Simon występował do rozgrywek 2013/2014. Liverpool sprowadził piłkarza za kwotę około 11 milionów euro.

Przez cztery sezon, Simon Mignolet był podstawowym bramkarzem “The Reds”. Sytuacja zaczęła zmieniać się podczas kampanii 2017/2018, gdy do klubu przybył Loris Karius. Juergen Klopp nie był w stanie wybrać głównego goalkeepera, dlatego dwójka bramkarzy rozegrała bardzo podobną liczbę spotkań. Sytuacja między słupkami ekipy z Anfield wyjaśniła się w ostatnim sezonie. Sprowadzony za ogromne pieniądze Brazylijczyk Alisson został niekwestionowanym numerem jeden.

Po rozgrywkach spędzonych na ławce (Simon nie rozegrał nawet jednego spotkania w lidze), Mignolet postanowił opuścił Liverpool. 31-latek wrócił do ojczyzny, podpisując kontrakt z Club Brugge. Belgijska drużyna zapłaciła za zawodnika około 7 milionów euro. Przy takim rozwoju sytuacji, angielski zespół w ostatnich dniach okna musi poszukać na rynku rezerwowego bramkarza. Według informacji Liverpool Echo, do ekipy “The Reds” może trafić ktoś z dwójki Alex McCarthy lub Adrian.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO