Van Dijk komentuje transfer Maguire’a. “Cena wiąże się z presją, ale…”
06.08.2019

Ze względu na cenę, transfer Harry’ego Maguire’a jest dość często porównywany do przenosin Virgila Van Dijka na Anfield. Dzięki temu powstaje oczywiście masa pytań, czy Anglik rzeczywiście jest wart takiej kwoty, tak jak było to w przypadku Holendra.

80 milionów funtów i pobicie transferowego rekord, biorąc pod uwagę obrońców, bez wątpienia sprawi, że na Anglika spadnie gigantyczna presja. Głos w tej sprawie zabrał wspomniany reprezentant „Oranje”, który borykał się z podobnymi problemami.

– Życzę mu powodzenia. Nie mogę nic powiedzieć o kwocie transferu, ponieważ rynek transferowy bądź szybko się zmienia. Mimo to cena wiąże się z presją, ale ona niewiele zmienia, ponieważ grając dla topowych klubów zawsze ją odczuwasz. Harry powinien skoncentrować się na robieniu tego, co lubi najbardziej. Niech zwyczajnie cieszy się grą i nie myśli o innych rzeczach.

Sympatycy „Czerwonych Diabłów” z pewnością oczekują wiele od  26-latka. Od jakiegoś czasu jest on jednym z najlepszych obrońców Premier League, a swoją jakość udowodnił także na arenie międzynarodowej w reprezentacji Garetha Southgate’a. United od jakiegoś czasu boryka się z problemami w defensywie, czego dowodem była strata 54 bramek w całym poprzednim sezonie Premier League. Wraz z Aaronem Wan-Bissaką, Maguire powinien na tyle poprawić jakość w obronie, aby w przyszłej kampanii cały zespół skutecznie powalczył o TOP 4.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO