“Cierpienia młodego piłkarza” – Di Maria opublikował szczery wpis o życiu w drodze na szczyt
07.08.2019

Angel Di Maria to piłkarz fenomenalny. Ostatnie lata w jego wykonaniu może nie są tak głośne (w końcu gra w Ligue 1), jednak w Realu pokazał pełnię swoich możliwości. 31-latek osiągnął szczyt, który na pewnym etapie może wydawać się czymś normalnym. Droga do niego jest jednak kręta i wyboista, co zawodnik opisał na swoim Instagramie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

View this post on Instagram

¿Qué hiciste el Lunes? Fui a entrenar. ¿Qué hiciste el Martes? Fui a entrenar. ¿Qué hiciste el Miércoles? Fui a entrenar. ¿Qué hiciste el Jueves? Fui a entrenar. ¿Qué hiciste el Viernes? Fui a entrenar. ¿Hacemos algo el finde? No puedo, juego. El entrenamiento terminó, parado con el bolso bajo el brazo uno se detiene un momento y se queda mirando la cancha, tierra, piedritas, pasto, el lugar donde jugamos. Esa tierra y esas piedritas donde alguna vez nos caímos y nos raspamos las rodillas, las caderas, los codos, las manos… Esa tierra y esas piedritas que nos quedaban adentro del botín y nos molestaba durante el partido… La tierra que hizo que ensuciemos toda la casa y escuchar a mamá decir: "Sacate los botines y las medias afuera y vas directo a la ducha"… ¿Qué es lo que nos da la fuerza cada año para arrancar un campeonato? Los domingos me gusta dormir te dicen todos… Es mejor el fútbol 5 te dicen tus amigos… No estamos nunca juntos te dice tu novia… Pensá en estudiar y trabajar te dicen tus parientes… Pensas por dentro y sonreís… Qué saben ellos de que cosa significa el fútbol para vos… Qué saben ellos de la tensión y los nervios que no te dejan dormir un día antes del partido? Qué saben ellos de los partidos que jugaste lesionado o enfermo? Qué saben ellos de lo que sentís cuando haces un gol y tus compañeros te abrazan desesperadamente? Qué saben ellos de las veces que corriste el colectivo, o las últimas 5 cuadras para no llegar tarde al entrenamiento? Qué saben ellos de lo profundo que respiras cuando el técnico esta dando la citación? Qué saben ellos como es cagarse de calor en febrero haciendo la pretemporada mientras que tus amigos están de vacaciones y viven de joda? Qué saben ellos lo que es reunirte TODOS los días con las personas que marcan tu vida: tus AMIGOS de las risas y llantos? Qué saben de las lluvias que pasaste entrenando? Tierra, piedritas, pasto, 10 personas con vos, 11 del otro lado, una pelota, y un silbato largo y seco. Esta es nuestra vida, qué saben ellos? "Mucha gente dice que el fútbol no tiene nada que ver con la vida, no se cuánto saben de la vida, PERO DE FÚTBOL, NO SABEN NADA!!

A post shared by Ángel Di María (@angeldimariajm) on

„Co zrobiłeś w poniedziałek? Poszedłem trenować. Co zrobiłeś we wtorek? Poszedłem trenować. Co zrobiłeś w środę? Poszedłem trenować. Co zrobiłeś w czwartek? Poszedłem trenować. Co zrobiłeś w piątek? Poszedłem trenować. Zrobimy coś w weekend? Nie mogę, gram. Trening się kończy, z torbą pod pachą zatrzymujesz się na chwilę, patrzysz na boisko, ziemię, kamienie, trawę, na miejsce, gdzie gramy. Ta ziemia i te kamienie, na które czasem upadamy rozcinając kolana, biodra, łokcie, ręce… Ta ziemia i te kamienie, które wpadały do buta i przeszkadzały w meczu… Ta ziemia, którą brudziliśmy w całym domu, przez którą słyszeliśmy od mamy: ‘Zdejmij buty i getry na zewnątrz i od razu idź pod prysznic…’.

Co daje nam siłę każdego roku, by rozpocząć rozgrywki? ‘W niedzielę lubię pospać’ – mówią ci wszyscy… ‘Najlepiej gra się po pięciu’ – mówią przyjaciele… ‘Nigdy nie jesteśmy razem’ – mówi ci dziewczyna… ‘Pomyśl o studiach i pracy’ – mówią ci rodzice… Myślisz o tym wewnątrz i uśmiechasz się… Co oni wiedzą o tym, ile dla ciebie znaczy futbol… Co oni wiedzą o stresie i nerwach, które nie pozwalają ci spać dzień przed meczem? Co oni wiedzą o spotkaniach, w których grałeś chory lub z kontuzją? Co oni wiedzą o tym, co czujesz, gdy strzelisz gola, a koledzy cię szaleńczo ściskają? Co oni wiedzą o ściganiu autobusu czy biegnięciu przez ostatnie dzielnice, by nie spóźnić się na trening? Co oni wiedzą o twoim głębokim oddechu, gdy trener wyczytuje skład? Co oni wiedzą o sraniu z gorączki w lutym podczas przygotowań, kiedy twoi przyjaciele są na wakacjach i świetnie się bawią? Co oni wiedzą o spotykaniu się we WSZYSTKIE dni z ludźmi, którzy naznaczają twoje życie: twoimi PRZYJACIÓŁMI w radości i łzach? Co oni wiedzą o ulewach, przez które przeszedłeś w czasie treningów? Ziemia, kamienie, trawa, 10 osób z tobą, 11 po drugiej stronie, piłka i długi gwizdek. To nasze życie – co oni o tym wiedzą?

Wielu ludzi mówi, że futbol nie ma nic wspólnego z życiem i nie wiem, ile oni wiedzą o życiu, ALE O FUTBOLU NIE MAJĄ POJĘCIA!!”

Wiele osób ma za złe piłkarzom skarżącym się na swój trudny żywot, na presję, hejt i wszystkie inne rzeczy związane z grą na najwyższym poziomie. W końcu rekompensują im to ogromne, wręcz obrzydliwie wielkie pieniądze. Di Maria nie skarży się jednak na obecne życie. Pokazuje, jak wiele wyrzeczeń stoi na drodze młodego chłopaka, zakochanego w piłce nożnej, chcącego poświęcić jej całe swoje życie i dotrzeć na szczyt. Zgadzacie się z tym szczerym wyznaniem Argentyńczyka?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO