Kroos o niedoszłym transferze do United. „Tam nie wygrałbym trzykrotnie Ligi Mistrzów…”
09.08.2019

David Moyes w 2014 roku poważnie „zachorował” na Toniego Kroosa. Szkot naciskał na działaczy Manchesteru United, aby jak najszybciej dokonali zakupu Niemca. Jak się okazuje, ten transfer był naprawdę bliski.

Reprezentant Niemiec wówczas poważnie rozważał odejście z Bayernu Monachium. Największe zainteresowanie jego osobą wykazywały „Czerwone Diabły”. Doszło nawet do spotkania pomiędzy Moyesem a samym zawodnikiem. Ostatecznie transfer upadł, do czego przyczyniło się zwolnienie następcy Fergusona.

– Wiedziałem, że ten klub mnie pożąda, a David Moyes naciskał na podpisanie ze mną umowy. Mieliśmy bardzo przyjemne popołudnie. Dużo rozmawialiśmy o planie piłkarskim United, co mnie przekonało. Ostatecznie zgodziłem się na te propozycję, ale tylko słownie.

– Nie jestem kimś, kto analizuje, co mogłoby się stać. Ten transfer był oczywiście bliski, ale ostatecznie nie został sfinalizowany. Jedno mogę powiedzieć z całą pewnością: w Manchesterze United nie wygrałbym trzy razy Ligi Mistrzów.

Ostatecznie Kroos przeniósł się do Realu Madryt. Z perspektywy czasu, zerwanie rozmów z Manchesterem United z pewnością wyszło mu na dobre.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO