Ivan Perisić coraz bliżej Bayernu. Szczegóły transferu chorwackiego zawodnika!
10.08.2019

Miał być Sane, będzie Ivan Perisic. Chorwacki zawodnik według doniesień włoskich mediów zostanie zawodnikiem Bayernu. Do finalizacji całej transakcji pozostały już tylko szczegóły. Patrząc na formę realizacji tego transferu, mistrz Niemiec całkiem rozsądnie przeprowadza to wzmocnienie.

Jeśli wiedzielibyście tylko jakie transfery mamy już zapewnione. Gdybyśmy jednak ich ogłosili, to zawodnicy, którzy nie grają obecnie regularnie, mogliby poczuć się urażeni – Takie słowa wypowiedział Uli Hoennes pod koniec lutego podczas rozmowy z Sport1. Odważne stanowisko przedstawiciela Bayernu mogło sugerować, iż niemiecka ekipa przeprowadzi wielkie bomby transferowe. Rzeczywistość mocno zweryfikowała tę tezę jeśli weźmiemy pod uwagę przede wszystkim ofensywę ekipy z Monachium.

Do zespołu dołączył tylko 19-letni Jann-Fiete Arp. Bayern cały czas pracuje nad transferem skrzydłowego. Od stycznia sporo mówiło się o piłkarzu Chelsea. Callum Hudson-Odoi miał podążyć drogą Jadona Sancho, przenosząc się do Bundesligi. Anglik jest jednak o krok od nowego kontraktu w Londynie. Niemiecki klub bardzo długo starał się sprowadzić Leroya Sane. Zawodnik Manchesteru City doznał poważnej kontuzji w meczu o Tarczę Dobroczynności, efektem czego w tym momencie transfer 23-latka jest niemożliwy.

Pozostaje zatem alternatywa, którą okazał się Ivan Perisic. Chorwat uzgodnił z Bayernem warunki kontraktu, natomiast mistrz Niemiec ustalił kwestię finansową tej transakcji z Interem. Perisic trafi do Bayernu na zasadzie rocznego wypożyczenia, za które drużyna z Monachium zapłaci 5 milionów euro. Po sezonie klub prowadzony przez Niko Kovaca będzie mógł wykupić ofensywnego piłkarza za 20 milionów euro. Jest to całkiem dobre rozwiązanie. Można przypuszczać, że za rok Bayern postara się o jakiś wielki transfer skrzydłowego. Przy takim rozwiązaniu być może nie będzie już miejsca dla Perisicia, który wróci do Mediolanu. Jeśli jednak Chorwat będzie bardzo dobrze spisywać się na Alianz Arsena, niemiecki zespół zapewne zdecyduje się na transfer definitywny.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO