Pochettino komentuje niespodziewaną nieobecność Jana Vertonghena!

11.08.2019

Tottenham w sobotę wygrał w pierwszym ligowym meczu 3-1 z Aston Villą. Kibiców „Kogutów” mogła zaskoczyć wyjściowa jedenastka zespołu, a dokładniej środek obrony. W pierwszym składzie zabrakło miejsca dla Jana Vertonghena. Co więcej, belgijski defensor nie znalazł się także na ławce rezerwowych. Mauricio Pochettino skomentował swoją decyzję!

Obecna umowa 32-latka ważna jest do końca sezonu 2019/2020. Takie sytuacje z reguły tworzą spekulacje i medialne plotki. Jan Vertonghen brał jednak bardzo czynny udział w przedsezonowych przygotowaniach. Belg pojawił się w każdym meczu, rozgrywając spotkania po 45 minut. Nic nie wskazywało na gwałtowny obrót spraw w kontekście sytuacji Vertonghena w klubie.

Mauricio Pochettino przy wyborze składu na spotkanie z Aston Villą pominął 32-letniego defensora. Dla Jana zabrakło także miejsca w osiemnastce meczowej. Argentyński szkoleniowiec postanowił skomentować swój wybór – W momencie, gdy wszyscy zawodnicy są dostępni, trudno wybrać właściwą jedenastkę. To już mój szósty sezon. Każdy dobrze mnie zna. Zamierzam wybierać zawodników, którzy w moim mniemaniu zasługują na grę. Nie było żadnych urazów, duet Toby Davinson to moja decyzja.

Oczywiście taka pozycja Vertonghena z pewnością wywoła kolejne medialne spekulacje. Co prawda zespoły z Premier League nie mogą dokonywać wzmocnień, jednakże sprzedaż zawodników do innych lig jest jak najbardziej możliwa. Czy 32-latek opuści Tottenham?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!