Dennis Reus? Zawodnik zdradził, jak jedno trafienie zadecydowało o jego imieniu

15.08.2019

Reus to od wielu lat zdecydowanie jeden z najlepszych niemieckich piłkarzy. Na drodze w karierze 30-latka niestety często stawały kontuzje, jednak każdy szanujący się kibic wie, kim jest Marco Reus.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Jak się okazuje, niewiele brakowało, by to świetnie pasujące połączenie brzmiało zupełnie inaczej. Lider BVB podzielił się taką ciekawostką podczas kręcenia dokumentu Amazona o niemieckim klubie.

– W trakcie mistrzostw Europy w Niemczech w 1988 roku, rodzice planowali nazwać mnie Dennis. Kiedy Marco van Basten strzelił w finale przeciwko Związkowi Radzieckiemu swoją słynną bramkę, mój ojciec powiedział: „Nazwiemy go Marco” – zdradził 30-latek.

Na przeszkodzie nie stanęło nawet to, że Van Basten w półfinale rzutem na taśmę wyeliminował właśnie Niemców. To pokazuje, jak ogromnym szacunkiem cieszył się Holender, nawet wśród rywali.

A co z Dennisem Marco? Urodził się pod koniec maja 1989 roku, można więc wywnioskować, że w trakcie mistrzostw był dopiero w planach swoich rodziców. Jak widać piłkarska geneza jego imienia świetnie przełożyła się na rzeczywistość, a my możemy podziwiać go jako jednego z lepszych zawodników na niemieckich boiskach.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!