Trener Huddersfield zwolniony. Jan Siewert żegna się z pracą po trzech ligowych meczach!
17.08.2019

Niewątpliwym wyzwaniem jest dla angielskich drużyn powrót do Premier League po spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej. Często bowiem zdarza się, że kluby nie potrafią odpowiednio ukształtować swojego zespołu w walce o ponowny awans. Taką sytuację obserwujemy w Huddersfield. “The Terriers” bardzo kiepsko rozpoczęli nowy sezon. Co gorsza, z drużyną pożegnał się już trener.

Jan Siewert objął zespół w bardzo trudnym momencie. Niemiecki trener przybył do drużyny, gdy z Huddersfield pożegnał się David Wagner. Obecny szkoleniowiec Schalke miał ogromny wpływ na wyniki angielskiego zespołu. Wielu ekspertów i kibiców przypisywało 47-latkowi wielki sukces klubu, jakim był awans do Premier League.

Nikt z zarządu “The Terriers” nie postawił nowemu trenerowi wyzwania w postaci utrzymania w lidze. W szeregach zespołu pogodzono się ze spadkiem. Jan Siewert miał natomiast odpowiednio przygotować drużynę do walki o powrót. Trudno jednak mówić o jakiejkolwiek rywalizacji, jeżeli z klubu odchodzą tacy gracze jak Philip Billing czy Aaron Mooy.

Brak odpowiednich wzmocnień oraz utrata kluczowych piłkarzy miały swoje skutki. Huddersfield w trzech pierwszych ligowych meczach zdobyło zaledwie jeden punkt w lidze. Dodatkowo klub przegrał mecz na własnym stadionie z Lincoln w ramach EFL Cup. Zarząd “The Terriers” po czterech rozczarowujących spotkaniach postanowił pożegnać się z trenerem.

Co dalej z zespołem? Można przypuszczać, że klub postanowi zatrudnić doświadczonego szkoleniowca. Jan Siewert przed objęciem stanowiska w Huddersfield nie mógł pochwalić się bogatym CV. Niemiec prowadził w swojej karierze m.in. drużnę U-19 VfL Bochum czy drugą ekipę Borussii Dortmund.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO