“Gole przed 30-stką? Na co to komu!” – Aduriz zaczarował Barcelonę i… dogonił Messiego
17.08.2019

Wielkie plany transferowe, duże roszady, jeszcze większe nadzieje i oczekiwania. Barcelona do sezonu 2019/2020 przystępuje z ogromną blizną po blamażu na Anfield i wiele wskazuje na to, że tym razem przed Valverde wóz, albo przewóz.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Tym bardziej rozczarowujące jest więc to, jak jego podopieczni rozpoczęli sezon – przegrywając z Athletikiem na San Mames. Barcelona Valverde nie ma obecnie pomysłu na zaskakującą rywali grę, a kiedy nie ma Messiego, jest to aż nadto widoczne. Spotkanie otwierające sezon La Liga miało jednak innego bohatera…

Został nim Aritz Aduriz, zawodnik, który 11 lutego skończył 38 lat. Bask pojawił się na murawie w dość bezbarwnym meczu dopiero w 88. minucie, a już kilkadziesiąt sekund później sprawił, że ujrzeliśmy wszystkie najpiękniejsze kolory piłki. Zresztą – o tym nie trzeba pisać, wystarczy zobaczyć:

Nie można było sobie wymarzyć piękniejszej bramki na otwarcie sezonu, w dodatku zdobytej w takich okolicznościach, z takim rywalem, przez takiego zawodnika. – Co za bramkę właśnie zdobył Aduriz. Proszę, nie odchodź na emeryturę – napisał na swoim Twitterze Radamel Falcao.

Aduriz swoim wejściem smoka przypomniał nam, jakim jest ewenementem. Śmiało można nazwać go “hiszpańskim Di Natale”, bo podobnie jak wybitny Włoch, na najwyższym poziomie zaczął strzelać po 30. urodzinach. Zastanawiacie się, jak duża jest dysproporcja?

Co ciekawe, dzięki zdobyciu bramki w nowym sezonie, Aduriz… dogonił Messiego i Ramosa. 38-latek zanotował trafienie w 15. z kolei sezonie La Liga, podobnie jak wspomniani zawodnicy Barcelony i Realu. Ci oczywiście mają szansę na 16. taką kampanię z rzędu, ale na ich trafienia musimy poczekać.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO