Przegiął nawet przy standardach Ekstraklasy. Alen Stevanović wyleci z Wisły Płock!
19.08.2019

To koniec Alena Stevanovicia w Wiśle Płock. Serbski zawodnik od dłuższego czasu wykazuje się całkowitą niesubordynacją. 29-letni piłkarz na tyle podpadł swojemu obecnemu klubowi, iż zespół z województwa mazowieckiego podjął decyzję, by złożyć wniosek w sprawie rozwiązania kontraktu.

O kłopotach Stevanovicia informował już pod koniec lipca Maciej Wąsowski z Przeglądu Sportowego. Serb został odsunięty od pierwszego zespołu m.in. z powodu niepojawienia się na zbiórce zawodników przed meczem z Lechem. Co ciekawe, nie był to pierwszy wybryk 29-letniego piłkarza. Przed zdarzeniem związanym ze spotkaniem w Poznaniu, Stevanović dwukrotnie postąpił w taki sam sposób. Często jednak za zawodnikiem wstawiał się sztab oraz koledzy z zespołu.

Wisła mówi dość

Jak widać Alen Stevanovic nie wziął sobie do serca upomnień Wisły Płock. Zarząd klubu stracił całkowicie cierpliwość, czego dowodem jest poniedziałkowy komunikat płockiej ekipy. Wisła poinformowała o podjętych krokach odnośnie przyszłości Serba w następujących słowach – Wisła Płock SA złoży wniosek do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych o rozwiązanie kontraktu z Alenem Stevanoviciem z winy zawodnika. Powodem decyzji podjętej przez klub są rażące naruszenia podstawowych obowiązków zawodniczych określonych kontraktem i innymi przepisami związkowymi, których dopuścił się Serb.

Powoli możemy odliczać do zakończenia przygody Stevanovicia w Płocku. Warto pamiętać, że Alen trafił do polskiej piłki całkiem niedawno. 29-latek podpisał kontrakt z Wisła 12 lutego 2019 roku. W trakcie sezonu 2018/2019, Alen Stevanović rozegrał dziewięć spotkań, w których strzelił jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty.W trwającej kampanii serbski gracz wystąpił tylko w jednym meczu. Była to rywalizacja z Górnikiem Zabrze na inaugurację rozgrywek.

Biorąc pod uwagę standardy naszej pięknej, polskiej piłki, trudno sobie wyobrazić, jaką postawą od kilku tygodni charakteryzuje się Alen Stevanović. Można przypuszczać, że lekceważąca postawa na treningach lub niepojawienie się na zbiórkach nie są głównymi powodami decyzji Wisły Płock. Z jednej strony złamanie wszelkich reguł w PKO BP Ekstraklasie to powód do wstydu. Z drugiej jednak, ilu zawodników na świecie może pochwalić się wyrzuceniem z polskiej ligi? To dopiero sztuka.

Na koniec możemy tylko rzec – jaki poziom piłki, taki Ousmane Dembele.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO