“Być może po tym czasie odejdę na emeryturę”
21.08.2019

Kiedy Juergen Klopp w listopadzie 2016 roku podpisywał aż sześcioletni kontrakt z Liverpoolem, wielu uważało to za dziwne rozwiązanie ze strony Niemca oraz klubu. Po niespełna trzech latach „The Reds” z pewnością nie mogą żałować takiej decyzji. Czy tak długi staż na Anfield sprawia, że szkoleniowiec nie myśli o pracy w innych klubach?

Zwycięstwo w Lidze Mistrzów oraz walka do ostatniej kolejki z Manchesterem City idealnie oddaje to, jaki progres zrobiła ekipa z Anfield pod okiem Kloppa. Jego obecna umowa wygasa dopiero w 2022 roku i trudno dziś odnieść wrażenie, że charyzmatyczny szkoleniowiec jej nie wypełni.

– Mam nadzieję, że dalej będę mógł wykonywać tę pracę, ale za dwa lub trzy lata nie wiem, co się stanie. Być może postanowię przejść na emeryturę. Nie musi to oznaczać, że tak się stanie, ale gdyby tak potoczyło się moje życie, nikt nie powinien być zaskoczony.

Podczas odebrania statuetki od „Sport Bilda” dla najlepszego niemieckiego trenera roku, menedżer Liverpoolu został także zapytany o możliwą pracę w Bayernie Monachium.

– Najpierw drużyna narodowa, potem Bayern, powrót do BVB i praca do końca życia w Liverpoolu. Pytacie mnie ciągle o to, a ja naprawdę nie mam pojęcia, co będzie dalej – podsumował Klopp.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO