Shaun Wright-Phillips kończy piłkarską karierę!
24.08.2019

Kolejny angielski piłkarz postanowił zawieść korki na kołek. Tym razem Shaun Wright-Phillips ogłosił zakończenie kariery. Były zawodnik m.in. Chelsea czy Manchesteru City od ponad dwóch lat pozostawał bez klubu. W sobotę postanowił poinformować piłkarski świat o swojej decyzji.

Do ekipy ze Stamford Bridge, Shaun Wright-Phillips trafił w 2005 roku za pokaźną sumę pieniędzy. “The Blues” zapłacili około 32 miliony euro. Kwota wydana na zawodnika nie odzwierciedlała gry piłkarza w klubie. Przez trzy sezony Premier League, Anglik strzelił zaledwie cztery gole w lidze, dorzucając do tego dziesięć asyst.

W 2008 roku Shaun Wright-Phillips wrócił do Manchesteru City. Obecny mistrz Anglii zapłacił londyńskiej ekipie znacznie mniejsze pieniądze, gdyż do “The Citizens” ofensywny gracz trafił za 12 milionów euro. Przez dwie kampanie, Shaun był ważnym ogniwem zespołu, rozgrywając w Premier League 57 spotkań. Sytuacja piłkarza zmieniła się podczas rozgrywek 2010/2011. Wright-Phillips wystąpił w zaledwie 7 ligowych meczach.

Po zawodnika zgłosili się przedstawiciele QPR. W londyńskim klubie 37-latek występował przez cztery sezony. W 2015 roku rozpoczęła się przygoda Anglika z piłką MLS. Ponad dwa lata później Wright-Phillips pożegnał się z Phoenix Rising. Od tego momentu, Shaun nie podpisał kontraktu z żadnym zespołem. Piłkarz w sobotę 24 sierpnia postanowił wyjaśnić swoją sytuację ogłaszając zakończenie kariery.

37-latek ma na swoim koncie mistrzostwo Premier League zdobyte z Chelsea oraz dwa Puchary Anglii (jedno z “The Blues”, drugie z “The Citizens”). Piłkarz mógł także cieszyć się z triumfu w Pucharze Ligi Angielskiej. W reprezentacji Anglii Shaun Wright-Phillips wystąpił w 36 meczach, strzelając 6 goli.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO