Klopp krytykuje pomysł Superligi. „Kto chciałby oglądać ten mecz rok po roku?”
26.08.2019

W ostatnich latach wielokrotnie w mediach poddawano pod dyskusję temat piłkarskiej Superligi. Pomysł ten został rozebrany na czynniki pierwsze i w nadchodzących latach raczej nie powinniśmy się spodziewać takiej rewolucji. To dobra wiadomość dla Juergena Kloppa, który jest wielkim przeciwnikiem takich rozgrywek.

Niemiec w wywiadzie udzielonego dla magazynu „Kicker”, podobnie jak jakiś czas temu menedżer Manchesteru City Pep Guardiola, nie pozostawił suchej nitki na Superlidze.

– Mam nadzieję, że Superliga nigdy nie powstanie. Ze względu na sposób, w jaki teraz działa Liga Mistrzów, piłka nożna ma świetny produkt, nawet biorąc pod uwagę Ligę Europy. Dla mnie Liga Mistrzów jest tą Superligą, w której nie zawsze grasz przeciwko tym samym zespołom. Oczywiście jest to ważne z ekonomicznego punktu widzenia, ale dlaczego mielibyśmy stworzyć system, w którym Liverpool zmierzy się z Realem Madryt przez 10 kolejnych lat? Kto chce to oglądać rok po roku?

Dodatkowo niemiecki szkoleniowiec uważa, że kalendarz piłkarski jest już zbyt intensywny dla graczy i jeśli się to nie zmieni, piłkarscy fani także stracą zapał z powodu dużej liczby spotkań.

– FIFA i UEFA wciąż rozszerzają turnieje dla większej liczby uczestników. Najwyraźniej obawiają się dnia bez piłki nożnej. Ale myślę, że jest na odwrót. W końcu kibice stwierdzą, że nie będą oglądać pewnych turniejów. Zimą nie rozgrywaliśmy spotkań przez jakiś czas, ale były inne sporty, typu skoki narciarskie, narciarstwo zjazdowe czy biathlon. W Anglii jest także masa różnorodnych sportów. Wiele osób stara się wycisnąć z piłki nożnej maksimum, nie biorąc pod uwagę samych piłkarzy.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!