Bałagan w Milanie, Giampaolo z refleksją: “Może faktycznie powinni grać na swoich pozycjach?”
26.08.2019

“Nowy sezon, stary ja” – tak może o sobie powiedzieć AC Milan, który przegrał 0:1 z Udinese na inaugurację nowego sezonu Serie A. Mimo zmiany trenera nie dało się oprzeć wrażeniu, że w grze nie zmieniło się absolutnie nic.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Marco Giampaolo – twórca mocnej Sampdorii, w której koronę króla strzelców zdobył Fabio Quagliarella, miał zostać lekiem na ból kibiców “Rossonerich”. Następca Gennaro Gattuso ma jeszcze dużo czasu, zanim będziemy mogli go realnie oceniać, jednak nie da się ukryć, że swoją mediolańską przygodę zaczął falstartem.

52-latek miłujący się w formacji 4-3-1-2, na siłę próbował zaadaptować ją do Milanu, choć nie miał do tego wykonawców. W meczu z “Udine” a pozycji dziesiątki wystąpił skrzydłowy Suso, a w ataku obok Krzysztofa Piątka zobaczyliśmy Samu Castillejo, który także lepiej czuje się na skrzydle. Jak wypadł ten test? Poza wynikiem, najlepiej oddaje to fakt, iż jedyne przebłyski wspomnianej dwójki widzieliśmy, kiedy chwilowo meldowali się na swoich ulubionych pozycjach.

Dopiero po fakcie Giampaolo uzmysłowił sobie, że może jednak coś jest nie tak. – Moja wizja Milanu jest inna. Nie chodzi tylko o Suso czy Castillejo, ale także o Piątka. Ma cechy i sposób poruszania się centralnego napastnika. Suso jest niezwykłym zawodnikiem, ale prawdopodobnie ma inną charakterystykę. Być może powinniśmy dać im grać w ich naturalnych rolach. Musimy nad tym popracować w inny sposób, prawdopodobnie w formacji 4-3-3 – stwierdził nowy opiekun “Rossonerich”.

Cóż, wyciągnięcie wniosków cieszy, ale w tej sytuacji można zadać sobie pytanie, po co w tym wszystkim jest presezon. Czy w jego trakcie, w równie bezbarwnych meczach, Giampaolo nie widział, że coś jest nie tak? Czy nie powinien właśnie wtedy spróbować czegoś nowego, zamiast zostawiać ocenę sytuacji na mecz o stawkę? Trochę nas to dziwi, mamy jednak nadzieję, że ostatecznie (za 2-3 miesiące) będziemy mogli znaleźć powody do chwalenia pracy 52-latka.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!