65 milionów na stole tylko w teorii? Conte zdradził, jak Inter zapłaci za Lukaku
27.08.2019

Po długich przepychankach i rozstaniu w nie do końca przyjaznych relacjach, Romelu Lukaku stał się zawodnikiem Interu Mediolan. Włoski klub długo targował się z “Czerwonymi Diabłami”, ale mimo że pobije swój rekord transferowy, może być zadowolony.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Dlaczego? Okazuje się, że budząca podziw kwota 65 milionów euro, jaką otrzyma Manchester United, będzie spływała na konto klubu w wyjątkowo powolnym tempie. Taką wiedzą podzielił się sam Antonio Conte, broniąc swojego nowego zawodnika.

– Nie zapominajmy, że Lukaku kosztował 65 milionów euro, które będą spłacane przez pięć lat. Kiedy więc ludzie mówią o ogromnych pieniądzach, jakie na niego wydano, to wcale nie było tak dużo. Dziś wieczorem Lukaku pokazał, dlaczego tak bardzo chcieliśmy go ściągnąć – stwierdził po meczu Conte w rozmowie z “Sky Sports”.

65 milionów, które razem z bonusami może wzrosnąć do 75 milionów, rozłożone na pięć lat? Wychodzi na to, że w najgorszym razie Inter będzie przelewał do Anglii 15 milionów euro rocznie. Pobicie klubowego rekordu, który od 1999 roku należał do Christiana Vieriego (ok. 46 milionów euro) brzmi imponująco, jednak w praktyce “Nerazzurri” nie musieli wyciągać na stół 65 “baniek”. Wszystko zostanie sfinalizowane w iście włoskim stylu i rozłożone tak, że klub prawie tego nie odczuje.

Być może Inter odczuje natomiast obecność klasowego napastnika, który już w swoim debiucie z Lecce (4:0) wpisał się na listę strzelców. Ciekawe, czy pod skrzydłami Antonio Conte znów będziemy oglądać takiego Lukaku, jakiego pamiętamy z czasów jego gry w Evertonie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!