Cisza przed burzą? Wertujemy szkockie media przed meczem Legii
29.08.2019

W Polsce media sportowe oczywiście żyją meczem Legii Warszawa przeciwko Rangersom. Zupełnie inaczej to jednak wygląda w Szkocji, gdzie jeśli już wspomina się o Lidze Europy, to głównie w kontekście Celtiku, który poleciał do Sztokholmu na rewanż z AIK. Czy to zatem przesadna pewność siebie ze strony wyspiarzy, czy może coś innego?

Poniekąd nie ma co się oczywiście temu dziwić. Już w niedzielę czekają ich „Old Firm Derby”, czego rywalizacja z wicemistrzem Polski na pewno nie jest w stanie przysłonić. W „Daily Record” czytamy o czterech sądnych dniach Rangersów, które mogą zdeterminować ocenę ich sezonu. Według tych informacji dzisiejsze starcie będzie dla Szkotów bardzo ważne z finansowego punktu widzenia i trudno się spodziewać jakiejkolwiek mniejszej aktywności ze strony piłkarzy, którzy mieliby w planach zachowanie sił na niedzielnego rywala.

Z kolei „The Scotsman” rozprawia się nad kolejną karą ze strony UEFA za rasistowskie oraz sekciarskie okrzyk, co zablokuje także część biletów z puli dla Szkotów podczas kolejnego starcia wyjazdowego w Lidze Europy. Szkocka odnoga „The Sun” przygotowała wywiad z Paulem Gascoignem, ale zabrakło w nim słowa o potyczce z warszawką ekipą. Zamiast tego możemy przeczytać o zamieszaniu wokół legendy Ibrox Claudio Caniggi oraz jego córce, która została modelką. I to byłoby na tyle.

Informacji na temat meczu z Legią trudno się także doszukiwać na „BBC”. Oprócz standardowych wzmianek związanych z kontuzjami, dziennikarze przeprowadzili tematyczne wywiady na temat przyszłej pracy Gerrarda jako selekcjonera reprezentacji Anglii czy budżecie szkockich klubów. Co ciekawe, w „The Nacional” dwa dni temu pojawiła się rozmowa z Dariuszem Dziekanowskim. Były gracz Celtiku i Legii przyznał, że Rangersi eliminując polską drużynę mogą teoretycznie zakończyć ich sezon.

Jak widać dziennikarze chyba nadal zbierają siły przed meczem Rangers – Celtic i raczej są pewni zwycięstwa wicemistrza Szkocji w starciu z Legią. Czy mają rację? Weryfikacja przyjdzie już dziś wieczorem.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO