Guardiola opisuje fatalny czas Alexisa w United. To nie tylko wina Chilijczyka?
31.08.2019

Przygodę z Manchesterem United w wykonaniu Alexisa Sancheza można uznać za kompletny niewypał. Chilijczyk po półtora roku na Old Trafford zbrzydł niemalże wszystkim sympatykom „Czerwonych Diabłów”, którzy w letnim okienku pragnęli jego odejścia. Czy słaba dyspozycja skrzydłowego to jedynie wina samego piłkarza? Z tą opinią nie zgadza się Pep Guardiola.

Hiszpański szkoleniowiec mocno walczył o zakontraktowanie swojego byłego podopiecznego z Barcelony. Wówczas jednak astronomiczne żądania finansowe zawodnika sprawiły, że „Obywatele” odpuścili walkę o tego piłkarza. Z perspektywy czasu była to dobra decyzja, lecz czy Alexis w City byłby równie wielkim niewypałem?

– Sądzicie, że to tylko problem Alexisa, ale składa się na to wiele powodów. Piłka nożna to nie jest tenis, czy golf, gdzie występuje jednostka. Aby występować z 10 innymi graczami przeciwko rywalowi, potrzebujesz wielu czynników. Nie wiem, co się z nim stało, nie było mnie tam, dlatego nie mogę wyrazić swojej opinii. Nie sądzę jednak, że dzieje się tak tylko z jednego powodu.

Menedżer mistrza Anglii uważa, że ​​przenosiny do Włoch są odpowiednim wyborem dla gracza, który z pewnością potrzebuje zmiany otoczenia.

– Pracowaliśmy razem w Barcelonie i bardzo go lubię. To niesamowity, skromny facet i wielki wojownik. To dobrze, że trafił do fenomenalnego menedżera jakim jest Conte. Sposób w jaki gra Inter powinien mu odpowiadać.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO