Lukaku odpowiedział na rasistowskie ataki. Co ma do przekazania?

02.09.2019

Jeśli są na świecie jakieś pewne rzeczy, jedną z nich jest niestety rasizm na włoskich boiskach. Co więcej, nie w jakichś „dziurach” i niższych ligach, gdzie byłoby to bardziej zrozumiałe, ale na boiskach Serie A.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Zdążył się już o tym przekonać Romelu Lukaku, który dopiero niedawno zameldował się we włoskiej ekstraklasie, stając się zawodnikiem Interu. Podczas meczu z Cagliari, tuż przed wykonaniem „jedenastki”, został ofiarą wyjątkowo ohydnego zachowania kibiców gospodarzy. Jak się do tego odniósł?

– W ostatnich miesiącach wielu zawodników padło ofiarą rasistowskich ataków… Wczoraj to spotkało także mnie. Piłka nożna powinna być sportem sprawiającym radość wszystkim, a my nie powinniśmy akceptować żadnych form dyskryminacji, przez które musimy się wstydzić. Mam nadzieję, że wszystkie federacje na świecie będą stanowczo reagowały na wszystkie przejawy dyskryminacji!!!

– Platformy social mediów (Instagram, Twitter, Facebook itp.) muszą współpracować lepiej, także z klubami piłkarskimi. Każdego dnia można trafić na przynajmniej kilka rasistowskich komentarzy pod postami z osobami o innym kolorze skóry. Mówimy o tym od lat, wciąż nie ma reakcji…

– Panie i panowie, mamy 2019 rok, a zamiast iść do przodu, cofamy się. Myślę, że jako piłkarze powinniśmy się zjednoczyć i wydać oświadczenie w tej sprawie, by utrzymać tę grę jako czystą i sprawiającą przyjemność wszystkim.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!