Proces w sprawie ustawionego spotkania. Wśród oskarżonych gwiazda PSG oraz gracz… Legii!

04.09.2019

We wtorek rozpoczął się w Walencji pierwszy proces w sprawie ustawienia wyniku spotkania z 2011 roku. Mowa o potyczce Levante z Realem Zaragoza. Wśród uczestników wspominanego meczu byli tacy gracze jak Ander Herrera, Gabi czy Ivan Obradović, obecny zawodnik Legii. Całe postępowanie ma potrwać do 30 września.

Nie byliśmy świadkami jeszcze tak dużego procesu. W aferę korupcyjną zamieszane są 42 osoby, w tym kilka znanych twarzy ze świata sportu. Najgłośniejszym nazwiskiem jest oczywiście Ander Herrera. Hiszpański pomocnik niedawno podpisał kontrakt z PSG. Wśród oskarżonych możemy znaleźć także byłego gracza Atletico Madryt. Gabriel Fernandez, kojarzony bardziej jako Gabi również brał udział w tym spotkaniu.

Opisywana potyczka Levante z Realem Zaragozą miała miejsce 21 maja 2011 roku. Goście (piłkarze z Saragossy) wygrali mecz 2-1, a autorem dwóch bramek dla Realu był Gabi. Dlaczego wszczęto dochodzenie w sprawie tego spotkania? Korzystny rezultat zawodników z Saragossy zagwarantował im utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Piłkarze Levante nie musieli martwić się o dalszą grę w ówczesnej Primera Division, gdyż już przed ostatnią kolejką byli bezpieczni.

W całym procesie mamy także „polski” akcent. Mowa o zawodniku Legii. Ivan Obradović występował w Zaragozie od 22 sierpnia 2009 roku do 14 sierpnia 2013 roku. W podejrzanym o korupcje spotkaniu lewy defensor nie zagrał, przebywając przez 90 minut na ławce rezerwowych. Mówi się, że Obradović najprawdopodobniej nie miał większego wpływu na ustawienie tego meczu.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!