Perquis szuka pracy w internecie. Może czas na ekstraklasę?

Pamiętacie Damiena Perquisa? Dla jednych “farbowany lis”, dla drugich jeden z nielicznych zawodników, którzy zagrali dobrze na Euro 2012. Obecnie szuka pracy za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Przez ostatnie dwa lata stoper występował w Gazelec Ajaccio, klubie Ligue 2. W poprzednim sezonie miał jednak zmienne szczęście. Na początku rozgrywek był podstawowym zawodnikiem zespołu z Korsyki, w kilku meczach nosił nawet opaskę kapitana. Drugą część sezonu była jednak w jego wykonaniu niezbyt udana – grał rzadziej, a gdy występował, Gazelec nie odniósł ani jednego zwycięstwa. Zespół spadł z ligi i odeszło z niego kilku doświadczonych zawodników, m.in. David Pollet, Arnaud Balijon i właśnie Damien Perquis.

Były reprezentant Polski wciąż nie znalazł nowego klubu. W związku z tym, na portalu LinkedIn opublikował swoje CV. “Szukam sportowego projektu, który uratuje mnie przed przedwczesnym zakończeniem kariery. Jeżeli bezkompromisowy świat futbolu zamknie przede mną drzwi, jestem gotowy, by obrać inną drogę” – tak napisał zawodnik w swoim ogłoszeniu na portalu.

A może byłby zainteresowany nim jakiś klub z ekstraklasy? Perquis ma spore doświadczenie, jeśli chodzi o występy w zagranicznych ligach – francuskiej, hiszpańskiej, Championship, MLS. Chociaż jego kariera ostatnio trochę wyhamowała, mógłby sobie poradzić w którymś, nawet czołowym zespole ligi. Taki transfer można by odnieść do przyjścia Igora Lewczuka do Legii. Stoper ma już 34 lata, a naprawdę ma duży wkład w defensywę zespołu w tym sezonie. Może Perquis również mógłby się w Polsce odrodzić i pokazać, że na stawianie krzyżyka na jego karierze jest jeszcze za wcześnie.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!