Problemy reprezentacji Polski. Dwóch ważnych graczy nie zagra ze Słowenią?
05.09.2019

Na dzień przed spotkaniem ze Słowenią Jerzy Brzęczek zmaga się z pewnymi problemami kadrowymi. Z gry w jutrzejszym starciu może bowiem wypaść mu dwóch ważnych zawodników, konkretnie Grzegorz Krychowiak oraz Kamil Glik.

Pomocnik dopiero wczoraj dołączył do treningów z narodową kadrą i ma zaledwie dwa dni na przygotowania z drużyną. Czy to wystarczy, żeby dojść do pełni sprawności przed meczem? Trudno nam to powiedzieć. W jego miejsce selekcjoner może postawić między innymi na Krystiana Bielika, który w młodzieżowej reprezentacji czasami występował na pozycji defensywnego pomocnika. Pewną alternatywą jest także gra w tej strefie boiska Jackiem Góralskim. 26-latek w tym sezonie dość często wychodzi w podstawowym składzie swojej klubowej drużyny i jest ewidentnie w rytmie meczowym.

Według informacji „Przeglądu Sportowego”, na treningach brakuje także Kamila Glika. Defensor Monaco nabawił się urazu i jego występ jest raczej niepewny. Kto wie, być może to dobra informacja dla samego Brzęczka, który z pewnością miałby ogromny problem z posadzeniem na ławce doświadczonego stopera. A przecież Glik od jakiegoś czasu szuka formy i duet Bednarek – Pazdan powinien być naturalnym wyborem. 31-latek po transferze do Ankaragucu widocznie odżył i jest liderem defensywy tureckiej drużyny. Pewną alternatywą byłoby także postawienie w centrum defensywy na Artura Jędrzejczyka.

Czy zatem te obie absencje spowodują ogromny ból głowy dla selekcjonera? Jak już wspomnieliśmy, ostatnie mecze w wykonaniu Glika z pewnością tego nie potwierdzą. Martwić powinien brak Krychowiaka, który z miesiąca na miesiąc notuje progres i chętnie zobaczylibyśmy go w środku pola. Piłkarz Lokomotiwu Moskwa ma jednak dwa dni na dojście do siebie, co oznacza, że jego występ jest możliwy.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!