Tradycja podtrzymana. Meksyk odpada w 1/8 finału

02.07.2018
Ostatnia aktualizacja 11 lipca, 2018 o 15:46

Historia lubi się powtarzać. Meksykańscy kibice mogą już mówić o „klątwie 1/8 finału”. Ich reprezentacja siódmy raz z rzędu odpadła w tej fazie Mistrzostw Świata. I dodatkowo przedłużyła inną złą serię, bo nadal nie strzeliła gola Brazylii podczas Mundialu.

Przebieg gry przez większość pierwszej połowy dawał nadzieję kibicom „Aztektów”, że wreszcie przełamią niemoc fazy pucharowej. Podopieczni trenera Juana Carlosa Osorio zaczęli mecz bardzo agresywnie. Grali wysokim pressingiem i szybko przechodzili z defensywy do ataku.

Jednak w takim szybkim tempie gry, przy ponad 30-stopniowej temperaturze, Meksykanie wytrzymali niespełna pół godziny. Potem inicjatywę przejęli Brazylijczycy, którzy jeszcze przed przerwą mogli objąć prowadzenie, ale ani Neymar, ani Philippe Coutinho i Gabriel Jesus nie zdołali wygrać pojedynków z glkiperem rywali – Guillermo Ochoą. Co akurat nas ucieszyło, bo do przerwy typowaliśmy remis po dobrym, bukmacherskim kursie 2.25.

Meksykanie remis „dowieźli” do 51. minuty, gdy Neymar poszedł za podaniem Williana i wślizgiem wpakował piłkę do bramki „Azteków”. Ten gol ustawił resztę meczu. Meksyk próbował odrobić straty, piłkarze w zielonych koszulkach grali coraz bardziej nerwowo i łapali żółte kartki. Ponadto, odkrywali coraz bardziej dostęp do własnej bramki, co skończyło się w 88. minucie golem na 2:0 wprowadzonego chwilę wcześniej Roberto Firmino po akcji Neymara.

To nie było porywające widowisko. Faworyci z Brazylii chcieli awansować do ćwierćfinału jak najmniejszym nakładem sił, bez konieczności dogrywki, i to się udało. Jedyna strata to druga żółta kartka dla Casemiro, który z tego powodu nie zagra w 1/4 finału.

Brazylia – Meksyk 2:0 (0:0)

1:0 Neymar (51)

2:0 Roberto Firmino (88)

Brazylia: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Joao Miranda, Filipe Luis – Paulinho (80, Fernandinho), Casemiro – Willian (90, Marquinhos), Philippe Coutinho (86, Roberto Firmino), Neymar – Gabriel Jesus.

Meksyk: Ochoa – E. Alvarez (56, J. Dos Santos), H. Ayala, Salcedo, Gallardo – H. Herrera, R. Marquez (46, Layun), Guardado – Vela, J.Hernandez (60,. R. Jimenez), H. Lozano.

żółte kartki: Filipe Luis, Casemiro (Brazylia), E. Alvarez, H. Herrera, Salcedo, Guardado (Meksyk).

Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy).

Widzów: 41970.